Metin2 SSH yani root şifremi nasıl değiştirebilirim?

meric

Administrator
Merhaba, server satın aldığım firma bana bir root şifresi verdi ve değiştirmemi önerdi. Bana verdikleri defult şifreyi nasıl değiştirebilirim?

Çözüm
Merhaba, server satın aldığım firma bana bir root şifresi verdi ve değiştirmemi önerdi. Bana verdikleri defult şifreyi nasıl değiştirebilirim?
ÇÖZÜM: Putty üzerinden, Navicat MySQL şifre değiştirme işlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Bu işlem, sunucuya SSH bağlanarak MySQL şifresini güncellemeyi içerir.

• Putty üzerinden SSH bağlantısı kurun ve giriş yaptıktan sonra, aşağıdaki komutları sırasıyla uygulayarak MySQL şifresini güncelleyin:
    2- bashCopy code
    3- /usr/local/etc/rc.d/mysql-server stop
    4- mysqld_safe --skip-grant-tables &
    5- mysql -u root
    6- use mysql;
    7- update user set password=PASSWORD("YENI_SIFRE") where User='root';
    8- flush...
ÇÖZÜM: Putty üzerinden, Navicat MySQL şifre değiştirme işlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Bu işlem, sunucuya SSH bağlanarak MySQL şifresini güncellemeyi içerir.

• Putty üzerinden SSH bağlantısı kurun ve giriş yaptıktan sonra, aşağıdaki komutları sırasıyla uygulayarak MySQL şifresini güncelleyin:
    2- bashCopy code
    3- /usr/local/etc/rc.d/mysql-server stop
    4- mysqld_safe --skip-grant-tables &
    5- mysql -u root
    6- use mysql;
    7- update user set password=PASSWORD("YENI_SIFRE") where User='root';
    8- flush privileges;
    9- quit
    10- /usr/local/etc/rc.d/mysql-server start
    Eğer yukarıdaki komutlar hata verirse, aşağıdaki komutu deneyin:
    11- /usr/local/etc/rc.d/mysql-server restart
    Bu adımları takip ederek, MySQL şifrenizi başarıyla güncellemiş olacaksınız.
Not: YENI_SIFRE kısmını kendi tercih ettiğiniz yeni şifre ile değiştirmeyi unutmayın. İyi oyunlar.

Çözüm
Geri